وصیت نامه شهید محمد بلباسی

وصیت نامه شهید محمد بلباسی: شهید محمد بلباسی متولد ۱ فروردین ۱۳۵۸ ( به استناد مشخصات شناسنامه ) و از پاسداران سپاه ۲۵ کربلا استان مازندران بودند که در تاریخ ۱۶ اردیبهشت سال ۱۳۹۵ در منطقه خانطومان سوریه به فیض عظیم شهادت نائل امدند، از ایشان چهار فرزند با نام های فاطمه، حسن، مهدی و زینب به یادگار مانده است که فرزند چهارم زینب خانم بعد از شهادت پدر متولد شدند. قبلا در پست زندگینامه شهید محمد بلباسی بیوگرافی این شهید بزرگوار منتشر شد و در این پست بخش هایی از وصیت نامه ایشان تقدیم حضورتان خواهد شد.

شهید محمد بلباسی

شهید محمد بلباسی شهید مدافع حرم

فرازی از وصیت نامه شهید محمد بلباسی:

بسم الله الرحمن الرحیم
هوالشهید

با درود و سلام به پیشگاه امام عصر حضرت بقیه الله الاعظم روحی فداه و شهدای گرانقدر از ابتدای خلقت تا کنون خصوصا شهدای مظلوم مدافع حرم و درود به محضر معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و رهبر عظیم الشان حضرت امام خامنه ای و آرزوی صحت و سلامت برای همه خادمین به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیروزی همه رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی و مدافعین حرم. شهادت می دهم به یگانگی خداوند و نبوت خاتم المرسلین حضرت محمد(ص) و ولایت امیرالمومنین علی ابن ابی طالب(ع)  یازده فرزند معصومش.

خداوند متعال را شاکرم که خلقت مرا در بهترین عصر از خلقت بشر و دربهترین سرزمین، ایران اسلامی و در استان علوی و در خانواده مذهبی و انقلابی قرار داد. آنقدر الطاف و نعمات خداوند متعال بی شمار است که انسان قادر به شمارش و شکر گذاری آن نیست این کمترین در اسفند ماه سال ۱۳۵۷ همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان قائمشهر دیده به دنیا گشودم و در خانواده ای تربیت شدم که یک شهید علی عباسی را تقدیم انقلاب اسلامی و یک شهید سردار علیرضا بلباسی را تقدیم دفاع مقدس کرده و پدر مرحومم جانباز جنگ تحمیلی بود و مادرم مرا با ذکر ائمه معصومین و توسل به این چهارده نور واحد شیر داده و تبعیت و سربازی ولی فقیه حضرت امام خامنه ای جز و اصول زندگی ما بود. به پیشنهاد پدر عزیزم با دختری ازدواج کردم که فردی مومنه و عفیف بود که حاصل زندگی ما ۳ فرزند (فاطمه، حسن، مهدی) مانند دسته گل، خداوند متعال عطا فرمود.

در این برهه از زمان که ایران اسلامی ، ام القرای جهان اسلام شده است و مسلمانان جهان که در بند طاغوت و پادشاهی هستند با تشکیل جبهه مقاومت چشم به ایران دوختند و می خواهند از الگوی انقلاب اسلامی ایران که به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و همراهی مردم عزیز توانستند استکبار جهانی را با دست خالی از ایران بیرون کنند، استفاده کنند و گوش بفرمان حضرت امام خامنه ای هستند و دشمنان اسلام و شیعیان ایران از این جایگاه انقلاب اسلامی هراس پیدا کرده و بدنبال گسترش اسلام آمریکایی هستند. آمریکا و هم پیمانانش با تربیت طلاب در حوزه های علمیه عربستان بدست استاتید وهابی ضد شیعه اقدام به تشکیل گروهای تروریستی برای اسلام هراسی و شیعه هراسی نموده است و با پول نفت کشورهای عربی مسلمان که اسلامشان هیچ خطری برای استکبار ندارد، اقدام به حمایت این گروه های تروریستی نموده است. با تشکیل طالبان به جان شیعیان و اهل سنت مردم افغانستان افتاد و بسیاری از مردم این کشور را به شهادت رسانده و بسیاری را آواره کرده است. سپس با تشکیل گروه تکفیری داعش به کشور عراق حمله کرد و به فکر تجزیه آنجا بود که با دخالت و همراهی ایران اسلامی به این امر موفق نشد. سپس برای حفظ امنیت صهیونیسم جهان خوار اقدام به حمله به کشور سوریه نمود و شماری از مردم را آواره و بسیاری را به شهادت رسانده است.

از طرفی هم در مقابل حزب الله لبنان و انتفاضه فلسطین و جنبهشای اسلامی کشورهای عربی به مخالفین آنها کمک نمود و بدنبال خنثی کردن این جنبش ها هستند. آمریکا و اروپا با پخش تصاویر خشونت های گروه های تروریستی و قتل عام کودکان و زنان و مردان و ساخت فیلم های مبارزه با این گروه های تروریستی خود را ناجی مردم جهان معرفی کرده و به مردم خودشان چنین القاء می کنند که اگر این مسلمانان تروریست را از بین نبریم این نا امنی به اروپا و آمریکا هم سرایت می کند و با انفجار برجهای دو قلو آمریکا و عملیات انتحاری و بمب گذاری در کشور های اروپایی این رعب و وحشت را بر علیه مسلمانان ایجاد می نمایند و با سانسور رسانه ای از آگاهی مردم به واقعیت جلوگیری می کند و ایران را فتنه همه این اتفاقات معرفی نموده است.

الحمدالله با درایت رهبر عظیم الشان ایران اسلامی که دائما بدنبال معرفی چهره خبیث و شیطانی استکبار که جهانی می باشد که این نقاب دروغین دفاع از حقوق بشر را از چهره آنان بر دارد و با ارسال نامه به جوانان اروپایی آنان را نسبت به اتفاقات منطقه آگاه نماید. اکنون با تدبیر معظم له ایران حضور مستشاری در بعضی از کشورهای اسلامی به فریاد مسلمانان رسیده و در این مسیر تعدادی شهید تقدیم کرده است و علت حضور مستشاری این کمترین در سوریه بعنوان مدافع حرم لبیک به امر رهبرم بوده است و مطمئنا جوانان ایران اسلامی نخواهند گذاشت دست این نا اهلان به حرم اهل بیت سلام الله علیهما برسد و با عنایت خداوند متعال و یاری امام عصر انشاالله همه این تروریستها را نابود خواهیم کرد.

مردم عزیز آگاه باشید اکنون دشمن با نقاب اسلام به میدان مبارزه با ما به میدان آمده است و این اتفاق ریشه تاریخی دارد و در زمان امیرالمومنین در جنگ صفین با نقشه عمرو عاص ملعون ، خوارج قرآن را به نیزه کردند و با گفتن لا اله الا الله و محمد رسول الله یاران حضرت علی (ع) را فریب دادند و اصحاب امام را تنها گذاشتند و گفتند ما با قرآن نمیجنگیم و از حیله دشمن غافل شدند و قرآن ناطق را رها کردند و اکنون بعضی ها در داخل دارند این حرفها را تکرار می کنند و ما را متهم به بردارکشی می کنند و حضور در این جبهه را باطل می دانند. اما زهی خیال باطل که دوباره تاریخ تکرار و جوانان نسل سوم و چهارم گوش به فرمان رهبر هستند و نخواهند گذاشت  پای آنها به مرزهای کرمانشاه و همدان برسد و در این مسیر هم جوانان عزیزی بعنوان مدافع حرم اهل بیت به شهادت رسیدند که در حقیقت مدافع اسلام و مدافع دین خدا هستند و شهادت در این راه برای ما افتخار است.

وصیت نامه شهید بلباسی

بخشی از وصیت نامه شهید بلباسی

و حالا چند کلامی با همسر عزیزم و فرزندان دلبندم: ( وصیت نامه شهید محمد بلباسی )

همسر وفادار و مهربانم سلام ، خدا را گواه میگیرم که اگر نبود همراهی و همدلی شما بنده به این سعادت دست پیدا نمیکردم. بارها شما آزموده شدید و در سخت ترین شرایط با تمامی کمی و کاستی ها با من همراه بودی و هیچ وقت در انجام کار خیر مانع من نشدی و حتی مرا تشویق به انجام آن کردی . در صورتی که این همراهی شما سختی زیادی بهمراه داشت و دوری من از خانه خللی در زندگیمان ایجاد نکرد و مانند یک شیر زن امورات منزل را رتق و فتق کردی و هر سه فرزندمان را به نحو شایسته تربیت کردی و تنها نگرانی شما کسب حلال و آوردن لقمه حلال برسر سفره بود و مرا توصیه به تقوی و دوری از گناه می کردی و هیچ وقت از من راحتی و آسایش دنیا را نخواستی و همیشه به فکر آسایش و راحتی خودمان و فرزندانمان بودی. وصیت نامه شهید محمد بلباسی

با اینکه تازه از ماموریت تقریبا یک ماهه جنوب برگشته بودم و بعد از ۴ شب ساعت ۱۰ شب مطلع شدم باید به سوریه عازم شوم و این موضوع را به شما گفتم، شما لحظه ای درنگ نکردی و فرزند در راهمان هم مانع رفتن من نشد و با روی گشاده از رفتن من برای دفاع از حرم خضرت زینب (س) استقبال کردی. این هم آزمون دیگری بود که باز هم شما سربلند ازآن بیرون آمدی. همسر عزیزم مطالبی که عرض کردم گوشه ای از دریای خوبیها و عشق و محبت شما بود. الان که دارم این وصیتنامه را می نویسم خیلی دلتنگ شدم و گریه امانم نمیدهد، بنده لایق شهادت نیستم اما اگر خداوند متعال به این کمترین عنایتی بکند و مرگ ما را شهادت در راهش رقم بزند آنرا مدیون تو هستم. وعده ما انشاء الله در محضر بی بی زینب (س) و ائمه معصومین. برای تو صبر زینبی را آرزو میکنم از طرف من روی فرزندانم را ببوس و به فرزند چهارم بگو این سختیها، آسایشی بهمراه خواهد داشت و دلتنگ بابا نباشد.

فاطمه جونم دختر بابا سلام، اگر دوست داری باز هم همدیگه رو ببینیم باید ظاهرت مثل باطنت اسلامی و قرآنی باشد. مانند مادرت محجبه و عفیف باش. در مقابل سختی ها صبور باش.

حسن جون ، مهدی جون، سلام.
حالا بعد از بابا مرد خونه شما هستید مواظب مادر و خواهرتون باشید که احساس تنهایی نکنند. خویشتندار باشید و احساس غریبی نکنید.

فرزندانم گلم نماز که ستون خیمه دین است را سبک نشمارید . احترام به مادر از واجبات شماست، در محضر روحانی حقیقی زانو بزنید و درس دین بیاموزید. آخرت خود را به دنیای فانی نفروشید، کمک به مستمندان و محرومین را  فراموش نکنید. در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی حضور فعال داشته باشید. گوش به فرمان ولی فقیه زمان خود باشید. ادامه دهنده راه شهدا باشید ، نگذارید این علم به زمین بیافتد. خوش خلق و مودب باشید. به هم دیگر محبت کنید، صله رحم را بجا آورید و قطع رحم نکنید.

حالا چند کلامی با خانواده ام: ( وصیت نامه شهید محمد بلباسی )

مادر مهربان سلام، فقط بگویم از جبران زحماتی که برای من کشیدی عاجزم . ممنون شما و پدر مرحومم هستم که با سختی و مشقت فراوان موجبات آسایش و راحتی ما را فراهم کردید و با کسب حلال و شیر پاک ما را در مکتب ائمه معصومین تربیت کردید. متاسفانه به هنگام رفتن فرصت دست بوسی پیدا نکردم و از همین جا کف پایت را می بوسم. از اینکه راضی به آمدن من به این سفر بودی ممنونت هستم و از خداوند متعال صبر جزیل را برای شما آرزومندم. امیدوارم که مزد زحمات خود را از حضرت زینب (س) بگیری.

و اما برادر و خواهر گرامیم: ( وصیت نامه شهید محمد بلباسی )

الحمدالله همه شما در دامن پدر و مادری تربیت شدید که متخلق به اخلاق اسلامی هستید. دنیا محل گذر است، ابد در پیش دارید و به فکر توشه ی آخرت باشید. در برابر مصائب و مشکلات خویشتن دار باشید. من هر چه دارم از دعای خیر پدر و مادر است.

برادر عزیزم لحظه ای از مادر غافل نشو. نهایت احترام را به او بگذار و مثل کوه پشت سر ایشان بایست. انجام واجبات ، ترک محرمات و کسب حلال را سر لوحه زندگیت قرار بده. ادامه دهنده راه شهدا باش و گوش به فرمان رهبر باش. جای خالی پدر را برای فرزندانم پر کن.

از همه فامیل ها، عمو، دایی، عمه، خاله، دامادها و خواهر زاده ها و برادرزاده ها و دیگر فامیل ها طلب حلالیت دارم. اگر قصوری از این حقیر سر زده از همه شما طلب حلالیت دارم. امیداوارم مرا به بزرگی خودتان عفو بفرمائید.

وصیت نامه شهید محمد بلباسی

فراز پایانی وصیت نامه شهید محمد بلباسی

اما توصیه به همکارانم: ( وصیت نامه شهید محمد بلباسی )

خدارا شاکرم که لباس سپاه را بر تن کردم و با بهترین ها همکار بودم و لحظه ای از کار کردن در سپاه پشیمان نیستم و به آن فخر میکنم. همکاران عزیزم، سپاه یک نهاد انقلابی است قدر آن را نمی شود با حقوق و مزایای ماهیانه مشخص کرد. این نهاد به قیمت خون شهدا و ایثارگریِ ، ایثارگران شکل گرفته و اگر کسی به نگاه شغل  و کسب درآمد ماهیانه به این نهاد پا گذاشته باید نگاه خود را اصلاح کند، یا باید از این نهاد خداحافظی کند، وگرنه به خون شهدا خیانت خواهد کرد. وصیت نامه شهید محمد بلباسی

دشمنان این نظام به سپاه چشم طمع دوخته اند، زیرا سپاه خار چشم دشمنان شده است و میخواهند با دنیا طلبی و اشرافیگری ما را خنثی کنند. همکاران عزیز، هوشیار باشید، گوش به فرمان فرمانده کل قوا باشید. از همه همکارانم، خصوصا بسیجیان عزیز که در ماموریت های مختلف اروهای جهادی، اردوهای راهیان نور، این حقیر را همراهی کردند، صمیمانه قدرشناسی میکنم. اگر اشتباهی از این کمترین سر زده از همه شما عذر خواهم.

در پایان اگر دوستان و همکاران و بستگان از من حقیر طلبی دارد، میتواند به خانواده ام مراجعه نماید و آن را وصول نماید. اگر امکانش هست، مرا در گلزار شهدای ملال در جوار عمو یا پدر عزیزم به خاک بسپارید.

محمد بلباسی
۱۷ رجب ۱۴۳۷
۸ اردیبهشت۱۳۹۵

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی *