شهید هادی کجباف

سردار شهید هادی کجباف به سال ۱۳۴۰ و در شهرستان شوشتر چشم به جهان گشود، بر اساس تربیت اسلامی خویش در فعالیت های انقلابی سال ۱۳۵۷ شرکت می کرد و دو سال پس از پیروزی انقلاب و پس از اخذ مدرک دیپلم راهی خدمت سربازی شد.

سردار شهید مدافع حرم هادی کجباف

سردار شهید مدافع حرم هادی کجباف

خدمت سربازی شهید کجباف مصادف با دوران جنگ تحمیلی بود و استعدادهای جنگی وی هم از همان دوران شکوفا شد، در زمانی که شهر سوسنگرد توسط دشمن بعثی به محاصره درآمد شهید کجباف نیز جزء محاصره شدگان بود اما توانست با زیرکی و با لباس عربی از طریق کانال های اطراف شهر از محاصره خارج شود و خود را به نیروهای خودی برساند و پس از انتقال اطلاعات نیروهای حاضر در شهر سوسنگرد به رزمندگان اسلام، مجدد به جبهه برگردد.

اولین مجروحیت و جانبازی شهید کجباف در سال ۱۳۶۰ و در جبهه بستان اتفاق افتاد و پس از آن در طول سال های جنگ ۸ ساله و بعد از آن در جریان ماموریت های مختلف، وی بارها و بارها مجروح شد.

شهید کجباف در جنگ عراق

حضور شهید کجباف در جبهه های جنگ تحمیلی

سردار هادی کجباف در اواخر جنگ تحمیلی به عنوان فرمانده گردان مالک اشتر شوشتر خدمت میکرد و شخصا در عملیات‌های پارتیزانی در عمق خاک عراق شرکت میکرد، این فعالیت ها حتی تا دو سال پس از جنگ تحمیلی ادامه داشت و سردار کجباف با حضور در خاک عراق تحرکات مرزی بعثی ها را زیر نظر داشت.

مردان خدا هر جا و هر زمان که باب شهادت را باز ببینند به سوی آن می شتابند و از همین رو سردار کجباف هم با آغاز درگیری ها در سوریه به عنوان نیروی مستشاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عازم شامات شد.

شهید هادی کجباف و سردار سلیمانی و شهید مصطفی صدرزاده

سردار شهید هادی کجباف در کنار سردار سلیمانی و شهید مصطفی صدرزاده

 

سردار شهید هادی کجباف پس از سال ها مجاهدت به هنگام ظهر ۳۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۴ و در منطقه “بصری الحریر” واقع در حاشیه شمال شرقی استان درعا سوریه و پس از نبردی جانانه در کنار یارانش سردار شهید حاج روزبه هلیسایی، سردار شهید حسین بادپا، شهید حجه الاسلام مهدی مالامیری و به همراه عده ای از رزمندگان دلاور “تیپ سرافراز فاطمیون ، دفاع وطنی و ارتش سوریه” به آرزویش رسید و بال در بال ملائک گشود.

مراسم تشییع هادی کجباف

تشییع پیکر سردار شهید هادی کجباف

پیکر شهید کجباف پس از شهادت هم اسیر تکفیری ها بود و پس از ۵۰ روز به میهن اسلامی بازگشت و در میان استقبال پرشور مردم اهواز و پس از آن شوشتر تشییع و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

آلبوم تصاویر سردار شهید هادی کجباف :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی *