شهید محمد مهدی مالامیری

شهید مدافع حرم مهدی مالامیری، در ۲۶ خرداد ماه سال ۱۳۶۴ در خانواده‌ای روحانی و در شهر هزار سنگر آمل به دنبا آمد. پدرش اهل کجور نوشهر و مادرش از سلسلهٔ سادات حسینی آملی بود و تربیت محمد مهدی در چنین خانواده ای با عشق به اهل بیت صورت گرفت. محمد مهدی مالامیری پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه فاطمی را برگزید و پای در راه طلبگی علوم دین مبین اسلام گذاشت.

حجه الاسلام محمد مهدی مالامیری

شهید مدافه حرم، حجه الاسلام محمد مهدی مالامیری

حجه الاسلام مهدی مالامیری پس از گذراندن مقامات و سطح عالی حوزه در هشت سال به عنوان طلبه‌ ممتاز در محضر حضرات آیات عابدی، آملی لاریجانی، شب زنده‌دار، مدرسی یزدی و سیفی مازندرانی کسب فیض کرد و قبل از سی سالگی در حوزه‌های علیمه کاشان، جامعه المصطفی العالمیه(ص) و موسسه حضرت جوادالائمه(ع) به عنوان مدرس مشغول تدریس دروس رجال، درایه، رسائل، حلقات و کفایه شد.

اولین روحانی شهید مدافع حرم

شهید مهدی مالامیری ، اولین روحانی شهید مدافع حرم

فعالیت‌های حوزوی شهید مهدی مالامیری هرگز سبب نشد که ایشان امر مهم تبلیغ دین را فراموش نماید به طوری که ایشان تا لحظه شهادت نیز به امور تبلیغ دین مشغول بود.

 از ویژگی‌های بارز شهید مالامیری خوش‌رویی و آراستگی ظاهری و پرداختن به ورزش بود و همین امر در تواضع و اخلاص، ایشان را محبوب دل جوانان محله می‌کرد. یکی دیگر از ویژگی های شهید مالامیری پرهیز از ریا بود؛ چنانچه حتی بعد از شهادت هم خانواده و نزدیکان وی از برخی مدارج و مراتب علمی او بی‌اطلاع بودند.

شهید مهدی مالامیری

شهید مهدی مالامیری

تحولات کشورهای اسلامی از سنین نوجوانی برای شهید مالامیری اهمیت فراوان داشت، اما جنایات فجیع گروه‌های افراطی و تکفیری و حرمت‌شکنی‌های بی‌شرمانه آن‌ها در سال های اخیر و تهدیدات داعش برای تخریب حرم عمه سادات، آرام و قرار را از او ربوده بود و هیچ کدام از موانع موجود برای اعزام به سوریه نتوانست مانع رسیدن وی به شامات گردد. شهید مالامیری درباره علت اسرارش برای حضور در سوریه گفته بود :” نمی‌توانم در کنار همسر و فرزندانم باشم درحالی‌که در مقابل چشم کودکان سوریه و عراق، والدینشان سربریده می‌شوند؛ آموخته‌های من از اسلام و تحصیل دروس حوزوی چنین اجازه‌ای به من نمی‌دهد.”

مهدی مالامیری

شهید مهدی مالامیری در بین مدافعان حرم عمه سادات

در نهایت شهید مهدی مالامیری دختران ۵ ساله و دوساله اش را رها کرد و عازم سوریه شد چرا که کودکان شیعیان سوریه و عراق را هم مانند دختران خود می‌دانست، وی سرانجام در شامگاه دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴، مصادف با اول ماه رجب میلاد امام محمدباقر (ع) همراه با شماری از مجاهدان تیپ فاطمیون و سرداران شهید روزبه هلیسایی، حسین بادپا و هادی کجباف در منطقه بصری الحریر در استان درعای سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی *