شهید محمدرضا دهقان

بیوگرافی شهید محمدرضا دهقان : شهید محمدرضا دهقان امیری در ۲۶ فروردین سال ۱۳۷۴ و در تهران به دنیا آمد. محمدرضا تحصیلات ابتدایی و متوسطه را با نمرات عالی پشت سر گذاشت اما به خاطر علاقه و  ارادتش به روحانیت و از آنجایی که سه تن از دایی های او روحانی بودند، وارد مدرسه عالی شهید مطهری شد و در رشته رشته فقه و حقوق اسلامی مشغول تحصیل علوم دینی شد.

شهید محمدرضا دهقان

بسیجی شهید محمدرضا دهقان

محمدرضا دهقان در خانواده ای مذهبی تربیت شده بود و به همین جهت در کنار تحصیل از فعالیت های فرهنگی و مذهبی غافل نبود و یکی از ویژگی های بارز او خوش خلقی و خلوص نیت در انجام وظایف دینی و امور خیریه بود.

مادر گرامی شهید دهقان نقل میکنند: ” محمدرضا می گفت چون حضرت آقا فرمودند ما به سوریه کمک می کنیم و هیچ قیدی نیاوردند که چطور کمک می‌کنیم، من به عنوان پیرو حضرت آقا خودم را آماده کردم و آموزش های تکاوری و تخریب دیدم که هر موقع آقا اراده کند من آماده باشم. می‌گفت شما فکر کن امام زمان(عج)  ظهور کند و چشمش به من بیفتد و دست روی شانه من بگذارد و من یک جوان بی فایده باشم؛ امام زمان(عج) اینطور خوشحال می شود یا یک جوان و سرباز و آماده که ایشان را خوشحال کند؟

شهید محمد رضا دهقان از آن دسته بسیجی هایی بود که به پای اعتقاداتشان می ایستند و در این راه به راحتی از جانشان هم میگذرند و به همین جهت هم بود که محمد رضای ۲۰ ساله پس از چند اردوی مقدماتی و آموزشی در مهرماه سال ۱۳۹۴ و در شرایطی که ترم سوم را به تازگی تمام کرده بود، در غالب نیروهای یگان ویژه فاتحین بسیج، راهی شامات شد تا از مدافع حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب سلام الله علیهما در برابر هجوم تکفیری ها باشد.

محمد رضا دهقان

محمد رضا دهقان ، شهید مدافع حرم

شهید دهقان خیلی زود پاداش خلوص نیتش را گرفت و یک ماه بعد در ۲۱ ابان ماه سال ۱۳۹۴ در حومه حلب به دست اشقیای زمانه به درجه خاصه شهادت رسید. روحش شاد و یادش گرامی باد.

شهید محمدرضا دهقان

تشییه باشکوه پیکر شهید محمدرضا دهقان

 شهید دهقان دو ماه قبل از شهادت در بخشی از وصیت نامه خود نوشته است ” اگر دین محمد تداوم نمی‌یابد مگر با کشته شدن من، پس ای شمشیرها مرا در بر گیرید. “

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. علی طیاری گفت:

  امروز هرچه هست اول ازوجودمبارک امام زمان..
  دوم ازوجودباارزش مدافعان حرم است..

 2. سید علی گفت:

  سلام خیلی ممنون که اطلاع رسانی کرده اید

 3. سید گفت:

  سلام اجازه کپی عکس های شهید دهقان را داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی *