شهید محسن حججی

شهید عزیز محسن حججی متولد ۲۱ تیر سال ۱۳۷۰ در شهر نجف آباد استان اصفهان بود. دوران کودکی، نوجوانی و سپس جوانی محسن در همان شهر نجف آباد و در مسیری کاملا مشخص و با گامهایی استوار بر سراط مستقیم سپری شد به طوری که فعالیت های فرهنگی و بسیجی وی از همان سال های دوره راهنمایی شروع شد. شهید حججی از اعضای فعال و اصلی پایگاه فرهنگی شهید احمد کاظمی شه نجف آباد محسوب میشد و حضور فعال او در اردوهای جهادی هر ساله این پایگاه هیچ گاه کمرنگ نشد.

عکس شهید حججی

شهید محسن حججی در سنین نوجوانی

محسن در ترویج و تبلیغ کتاب های ارزشمند بسیار فعال بود و از هر فرصتی برای تبلیغ و نشر کتب حوزه فرهنگی استفاده میکرد به عنوان مثال در مدارس مختلف شهر نجف آباد حاضر میشد و به تبلیغ کتاب می‌پرداخت و از زمره پیشگامان معرفی کتاب در نماز جمعه بود.
شهید محسن حججی

حضور شهید حججی در اردوهای جهادی مناطق محروم کشور

شهید حججی با شدت گرفتن درگیری ها در عراق و سوریه تلاش بسیاری برای اعزام به جبهه های نبرد و ادای دین به اسلام داشت و این اسرار و تلاش بالاخره ثمر داد و موفق شد دو بار در قالب نیروهای بسیجی لشکر هشتم نجف اشرف رهسپارجبهه های دفاع از حرم و اسلام ناب محمدی شود.

شهید محسن حججی

بسیجی جهادی، شهید محسن حججی

شهید حججی در روز ۱۵ مرداد ماه سال ۱۳۹۶ ( سه روز پیش ) در جریان عملیاتی که نزدیک مرز سوریه با عراق انجام شده بود و در شرایطی که این عملیات در روزهای گذشته موفقیت های بسیاری به همراه داشت و پس از بمباران مواضع نیروهای متحد مقاومت توسط جنگنده های آمریکایی به اسارت گروه تکفیری داعش در آمد و تصویری از وی توسط این گروه در فضای مجازی منتشر شد که موید این خبر بود.

عکس اسارت محسن حججی

تصویر منتشر شده توسط داعش از اسارت شهید محسن حججی

سردار شهید محسن حججی دو روز پس از اسارت در ۱۸ مرداد ماه سال ۹۶ توسط نیروهای تکفیری داعش سر بریده شد و به دیدار اربابش ” ابا عبدالله الحسین ” شتافت.

فرزند شهید محسن حججی

شهید محسن حججی و پسر دو ساله اش

شهید حججی در تمام دوران نوجوانی و جوانی علی اکبر گونه زندگی کرد و در لحظه اسارت نیز مانند علی اکبر “ما رایت الا جمیلا” را فریاد زد. از این شهید بزرگوار یک پسر دوساله به یادگار مانده است

آلبوم تصاویر شهید  حججی در اردوهای جهادی مناطق محروم :

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. تاجیک گفت:

    سلام.شهید حججی متولد ۲۱تیر هسنتد…لطفا اصلاح شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی *