سردار شهید غلامرضا سمایی

سردار غلامرضا سمایی فیض ­آبادی در سال ۱۳۳۸ و در شهرستان تربت حیدریه از توابع استان خراسان به دنیا آمد. خانواده سمائی از خانواده های مذهبی تریت بودند و تربیت دینی و مذهبی غلامرضا سنگ بنای فعالیت های گسترده انقلابی ایشان در سال های ملتهب منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی بود. سردار سمائی در آن دوران به طور گسترده با چاپ و توزیع اعلامیه های انقلابی سهم خود را به انقلاب ادا کردند.
غلامرضا سمایی

سردار شهید غلامرضا سمایی

شهید غلامرضا سمایی با آغاز جنگ تحمیلی و بدون درنگ در غالب نیروهای بسیجی راهی جبهه های جنگ شد و با ماندگار شدن در جبهه در ادامه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملحق شد.
غلامرضا سمایی و سردار سلیمانی

شهید غلام رضا سمایی و سردار قاسم سلیمانی

سردار غلامرضا سمائی مسئولیت­ های مختلفی را در دوران های مختلف عهده دار شدند که از آن جمله میتوان به مسئولیت بسیج شهرستان تربت حیدریه، مسئولیت اطلاعات سپاه شادگان اهواز، مسئولیت اطلاعات و فرمانده آتشبار گردان توپخانه، مسئولیت اطلاعات گروه توپخانه و موشکی ۶۱ محرم، مسئولیت عملیات گروه توپخانه ۶۱ محرم، مسئولیت گروه توپخانه لشکر ۵ نصر، معاون هماهنگ کننده قرارگاه ثامن ­الائمه(ع) و مسئولیت عملیات قرارگاه ثامن ­الائمه(ع) سپاه در شرق کشور را نام برد.
مراسم شهید غلامرضا سمائی

مراسم بزرگداشت سردار شهید غلامرضا سمائی

سردار سمایی پس از جنگ تحمیلی مسئولیت هایی را در سپاه پاسداران به عهده گرفت اما با وجود این که به سن بازنشستگی  رسیده بود با شروع جنگ سوریه آرام ننشست و به صورت داوطلبانه به عنوان نیروی مستشار عازم جبهه سوریه شد تا مدافع حرم عقیله بنی هاشم باشد.
شهید غلام رضا سمایی بالاخره در پنجمین روز از آبان ماه سال ۱۳۹۵ و پس از عمری مجاهدت در حین عملیات مستشاری در حومه حلب مزد سال ها رزمندگی اش را گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

آلبوم تصاویر سردار شهید غلامرضا سمایی : 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. کلبعباس بسیجی گفت:

    سلام خدابافرینان حماسه درجبهه ها..باتشکرازعمل خداپسندانه ویادیاران سپاه اهل بیت محمدوال محمد….ارج نهادن به یادمردان خدایی بلاجویان دشت کربلایی….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی *