وصیت نامه شهید محمدرضا دهقان

شهید محمدرضا دهقان اولین شهید مدافع حرم دهه هفتادی به شماره می رود که قبلا در پست ” بیوگرافی شهید محمدرضا دهقان” با زندگی این شهید بزرگوار آشنایی مختصری پیدا کردیم و در این مطلب وصیت نامه ایشان را آماده کرده ایم که امیدواریم برای آشنایی هر چه بیشتر ما با سلوک شهدا مفید واقع شود.

وصیت نامه شهید محمدرضا دهقان

وصیت نامه شهید مدافع حرم، شهید محمدرضا دهقان

وصیت نامه شهید محمدرضا دهقان :

«و فدیناه بذبح العظیم» او را به قربانی بزرگی باز خریدیم. سوره مبارکه صافات آیه ۱۰۷

اینجانب محمدرضا دهقان امیری فرزند علی در سلامت کامل روانی و جسمی و در آرامش کامل شهادت می‌دهم و به یگانگی حضرت حق و شهادت می‌دهم به دین مبین اسلام و قرآن و نبوت خاتم الانبیاء. حضرت محمد (ص) و امامت امیرالمومنین حیدر کرار علی ابن ابی طالب (ع) و یازده فرزند ایشان که آخرینشان حضرت حجت قائم آل محمد (عج) بر پا کننده عدل علوی در جهان و منتقم خون مادر سادات خانوم فاطمه الزهرا (س) می‌باشد (الهم عجل لولیک الفرج) .

با سلام بر همه دوستان، آشنایان و اقوام و … این حقیر از همه شما عزیزان تقاضای حلالیت دارم و تشکر می‌کنم از پدر و مادر عزیزتر از جانم که تمام تلاش خود برای نشان دادن راه سعادت به فرزندشان انجام دادند و این حقیر حتی نتوانستم قدر کوچکی از این فداکاری‌ها را پاسخ دهم از این دو بزرگوار حلالیت می‌خواهم و از صمیم قلب نیازمند دعایشان هستم.

و تشکر می‌کنم از برادر عزیزم و امیدوارم که شهادت و روحیه جهادی را سرلوحه خود قرار دهی و همچنین خواهر عزیزم و حامی همیشگی من که نهایت لطف را بر من داشته است و من فقط با بدی پاسخش را دادم امیدوارم هم اکنون نیز  دعایت را برای برادرت دریغ نکنی و همیشه به یادش و زینب گونه پایداری کنی.

از همه دوستان دانشگاه و مسجد و استادان و مربیانم و … درخواست حلالیت دارم و از شما دوستان می خواهم این حقیر را از دعای خیرتان محروم نفرمایید و اگر کوتاهی کردم در حق شما عزیزان به بزرگواری‌ خود عفو کنید و از حقی که بر گردنم دارید در گذرید.

براساس آیه مبارکه ۱۵۶ سوره بقره «الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا الله و انا الیه راجعون» آن ها که هرگاه مصیبتی به آنها رسد صبوری کنند و گویند ما از آن خداییم و به سوی او باز می‌گردیم.

صبر را سرلوحه خود قرار دهید و مطمئن باشد که هر کسی از این دنیا خواهد رفت و تنها کسی که باقی می‌ماند خداوند متعال است اگر دلتان گرفت یاد عاشورا کنید و مطمئن باشید غم شما از غم ام الصائب خانوم زینب کبری(س) کوچک قرار است روضه ابا عبدلله و خانوم زینب کبری فراموش نشود و حقیقتا مطمئن باشید که تنها با یاد خداست که دلها آرام می‌گیرد.

قال الحسین (ع) : «إن کان دین محمّد لم‌یستقم الاّ بقتلی فیاسیوف خذینی»، اگر دین محمد تداوم نمی‌یابد مگر با کشته شدن من، پس ای شمشیرها مرا در بر گیرید.

بال هایم هوس با تو پریدن دارد – بوسه بر خاک قدم‌های تو چیدن دارد

من شنیدم سر عشاق به زانوی شماست – و از آن روز سرم میل بریدن دارد

غالبا آن گذری که خطرش بیشتر است – می‌شود قسمت آنکه جگرش بیشتر است

قیمت عبد به افتادن در سجادست – سنگ فرشی حرم دوست  زرش بیشتر است

خانه‌ای است در این جا که کریم از همه – سر این کوچه اگر رهگذرش بیشتر است

دل ما سوخت در این راه ولی ارزش داشت – هر که اینگونه نباشد ضررش بیشتر است

بی سبب نیست که آواره هر دشت شدیم – هر که عاشق شود اصلا سفرش بیشتر است

هر گدایی برسد لطف که دارد اما – به گدایان برادر نظرش بیشتر است

ﻫﻤﻪ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﺧﺪﯾﺠﻪ ﺳﺖ ﻭﻟﯽ ﻣﺎ ﺩﯾﺪﯾﻢ – ﺩﺭ ﺟﻤﺎﻟﺶ ﻛﻪ ﺟﻼ‌ﻝ ﭘﺪﺭﺵ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺍﺳﺖ

وسعت روح بدن را به فنا می‌گیرد – غیر زینب چه کسی درد سرش بیشتر است

و من الله توفیق

محمدرضا دهقان امیری – ۹۴/۶/۱۴ – تهران

سنگ قبر شهید محمدرضا دهقان

سنگ قبر شهید محمدرضا دهقان

شهید محمدرضا دهقان به تاریخ ۲۱ آبان ماه سال ۱۳۹۴ و در شهر حلب سوریه به شهادت رسید. وی دو سال قبل از شهادت در فیلمی که توسط خواهرش بر سر مزار شهید محمد جهان آرا گرفته شده است می گوید : ” من در دمشق شهید می شوم و اگر دمشق نشد در حلب به شهادت می رسم؛ “

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. نوریان گفت:

    بسمه تعالی
    سلام.
    ایشان در سال ۹۴ شهید شدند که اشتباها ۸۴ درج کرده اید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی *